Maastricht heeft er een nieuwe hot spot bij. Met dank aan het project Grensmaas. Dat oordeelt bioloog Edwin Peeters van de Universiteit Wageningen over de natuurontwikkeling in Bosscherveld, een van de elf Grensmaaslocaties.
“Er zijn weinig vergelijkbare natuurgebieden, zoals deze met zoveel biodiversiteit. Een mooi resultaat van het werk aan de Maas. Tien jaar geleden was het landbouwgrond en nu is het een waterrijk gebied met veel planten en dieren.”
Peeters heeft de afgelopen jaren de ontwikkeling van het gebied gemonitord en concludeert in een interview met L1 dat de natuur er flink op vooruit is gegaan. Maar hij waarschuwt ook: de oprukkende, invasieve soorten kunnen en bedreiging vormen voor de nieuwe natuur.
Onlangs waren ook al twee onderzoekers van de universiteit Maastricht enthousiast over de nieuwe natuur in Bosscherveld